Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

Dehli

Agra to jedna z największych atrakcji turystycznych Indii - oprócz słynnego Taj Mahal, zwanego także świątynią miłości znajduje się tu jeszcze inny obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - to Czerwony Fort. Był on głównym ośrodkiem władzy imperium Wielkich Mongołów, aż do połowy XVII wieku gdy Agra była jego stolicą... Zapraszamy do chyba najbardziej rozpoznawalnego miejsca w Indiach :)

Więcej...

Wąwóz Lousios

Lakonia i okolice starożytnej Sparty to mnóstwo śladów historii - od wojny trojańskiej, przez mityczne wejście do Hadesu strzeżone przez trzygłowego psa Cerbera, baśniową potęgę bizantyjskiego miasta Mistra i Despotatu Morea - ostatniej prowincji która przetrwała dłużej niż bizantyjskie cesarstwo... Po czasy współczesne i przemytniczy statek widmo na plaży w Gythio, tym samym Gythio z którego Parys uciekał do Troi z piękną Heleną...

Więcej...

Skała Afrodyty

Na południowo zachodnim wybrzeżu Cypru znajdziecie prawdziwy historyczny tygiel od Skały Afrodyty i jej sanktuarium przez antyczne miasto Kurion, gdzie większość zachowanych budowli pochodzi z czasów rzymskich aż po zamki krzyżowców Zakonu Joannitów... Zapraszamy!

 

Więcej...

GjirokastraNa południu Albanii wśród gór i kamiennych wiosek przypominających Kaukaz, a nawet mostów z czasów Imperium Osmańskiego leży magiczna Dolina Zagoria. Zapraszamy na relację z trzydniowej wędrówki przez dzikie góry i nieznane szlaki Zagorii - to było prawdziwe odkrywanie nieznanego...

Więcej...

Widok z przylądka Capo Caccia - wyspa Foradada

Capo Caccia jest niewielkim przylądkiem, znajdującym się w północno-zachodniej części wyspy niecałe 25km od Alghero. Znajdziecie tam majestatyczne, wysokie na 110m klify, skalne zatoczki i perełkę Sardynii – słynną Grotę Neptuna.


Więcej...