Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

W Dubaju

Dubaj to jeden z siedmiu emiratów będących częścią państwa Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zapraszamy na wycieczkę do najwyższego na świecie budynku Burj Chalifa, nad Zatokę Dubajską i na taras widokowy Dubai Frame :)


Więcej...

W Jaipur

Jaipur zwane różowym miastem jest stolicą Radżastanu i stąd właśnie zaczeliśmy naszą ptzygodę z tym indyjskim stanem. Zobaczyliśmy malowane na różowo budynki w najstarszej części miasta, słynny Pałac Wiatrów, Amber Fort, największy na świecie zegar słoneczny i Świątynię Małp na przełęczy Galtaji - zapraszamy!!!

Więcej...

W Górach Piorunowych

Przełęcz Llogara to miejsce z którego wspaniałe widoki podziwiał już Juliusz Cezar - a my stąd właśnie rozpoczęliśmy naszą przygodę z Górami Piorunowymi z wejściem na dwutysięczny szczyt Maja Qores zakończoną noclegiem w namiotach na dzikiej plaży Gjipe i oczywiście kąpielą w Morzu Jońskim :)

Więcej...

Wyspa Tavolara

Wyobraźcie sobie górę wyrastającą z morza na ponad pół kilometra - to niewielka wyspa Tavolara. Co ciekawe jest to najmniejsze królestwo świata! W 1836 roku Giuseppe Bertoleoni, proklamował jego niepodległość co uznane zostało przez Karola Alberta, ówczesnego króla Sardynii. Obecnie panuje tu i włada kilkunastoma mieszkańcami wyspy Tonino Bertoleoni, który podobno nazywa siebie "najpospolitszym królem świata" :)

Więcej...

Na szczycie El Pico de Aguila

Ajusco 3986 m n.p.m. znany także jako Malacatepetl to wygasły wulkan liczący sobie 52 miliony lat. Jest on podobno najczęściej zdobywanym szczytem w Meksyku, gdyż na jego stoki uciekają szukać wytchnienia mieszkańcy najbardziej zaludnionego miasta na ziemi - Mexico City. My jednak na szlaku byliśmy zupełnie sami z widokami na CDMX i zakochaną parę, czyli dwa wulkany Itza i El Popo z azteckiej, miłosnej legendy...

Więcej...