Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

Galar Gdański - nocny rejs po stoczniZapraszamy na fotorelację z nocnego rejsu po rozświetlonych światłami Stoczni Gdańśkiej i Remontowej z Fundacją Galar Gdański. Płynęliśmy repliką historycznej łodzi typu Galar - niegdyś były to drewniane, wiślane łódzie, która w XVII i XVIII wieku przypływały do Gdańska na wody Motławy z wszelkimi niezbędnymi towarami towarami - były to węgiel, zboże, wapno, a nawet sól z Bochni.  

Więcej...

Grupa Na SwoimKoncert zespołu Grupa na Swoim w ramach projektu Całoroczna Bazuna odbył się 26 września 2021 w Klubie Morza Zejman w Bramie Nizinnej na gdańskiej Starówce. Wydarzenie odbyło się w ramach 50-cio lecia Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna, więc na koncercie pojawiły się oczywiście piosenki górskie i turystyczne - było świetnie :)

Więcej...

Rajd z KompasemWzięliśmy udział w XVI już edycji Rajdu na Orientację „Z Kompasem”, która odbyła się w pełni wiosny w malowniczej gminie Krokowa. Wędrowaliśmy przez kaszubskie lasy aż do morskiego brzegu i z powrotem do Krokowej gdzie w szkole znajdowała się baza rajdu i rajdowy bufet :)

 

Więcej...

Pomnik Poległych StoczniowcówZ Morską Fundacją Historyczną wybraliśmy się na zwiedzanie historycznych terenów Stoczni Gdańskiej - gdańszczanie, a nigdy tam nie byliśmy...  Tematyka naszej wycieczki obejmowała wydarzenia, miejsca i postacie związane z historią stoczni od połowy XIX wieku do czasów współczesnych.

 

Więcej...

wyrypaÓsmego października 2017 wzięliśmy udział w marszu długodystansowym WYRYPA. Jest on rokrocznie organizowany przez Klub Turystów Pieszych 'Babelki' z Gdańska, w tym roku odbyła się 42 edycja! Mamy nadzieję, że wkrótce znowu uda wybrać sie na pieszą wyprawę z 'Bąbelkami' :)

 

Więcej...