Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

teneryfa 2016Tym razem Foni udało się upolować tanie bilety lotnicze z Berlina jeszcze zanim pojawiły sie na stronie fly4free :) I pomimo, ze była to nasza trzecia wizyta na Teneryfie wciąż są miejsca w których jeszcze nie byliśmy... Temperatura podczas ferii zimowych nas nie zawiodła 20 - 23 stopnie w cieniu :), mimo, że na wulkanie Teide były dobre warunki narciarskie!

 

 TENERYFA 2016
DO TRZECH RAZY SZTUKA...

Przelot: Berlin Schonfeld - Tenerife Sur RYANAIR - 38 EUR (podróż z bagażem podręcznym - cena za osobę)
Przelot: Tenerife Sur - Berlin Schonfeld RYANAIR - 38 EUR (podróż z bagażem podręcznym - cena za osobę)
Noclegi: apartament w Los Cristianos Airbnb.pl - 356 EUR (koszt pobytu - 7 nocy, 4 osoby)
Samochód: AutoReisen - 102 EUR (koszt wynajmu na 7 dni - odbiór i zwrot na lotnisku)

LOS CRISTIANOS

Na wyspie zatrzymaliśmy się tym razem w Los Cristianos – to miejscowość turystyczna położona na południu wyspy. Znajduje się w ścisłej strefie turystycznej i położone jest pomiędzy chronionymi obszarami przyrodniczymi, takimi jak Góra Chayofita i Góra Guaza oraz otwiera się na morze przez zatokę Los Cristianos. To w okresie zimowym miejsce z pewna piękna pogodą i pieknymi plażami :) - my najczęściej odwiedzqaliśmy Playa Troya.
Źródło: Wikipedia

cristianos1
cristianos2


KSIĘŻYCOWE SKAŁY

Księżycowe Skały - Paisaje Lunar – dosłowne tłumaczenie z hiszpańskiego to „krajobraz księżycowy”. Powstały one poprzez wielokrotne erupcje wulkanu, który wyrzucał kolejne porcje popiołu. W ten sposób powstały skały pumeksowe, które na skutek działania erozji wietrznej i deszczowej utworzyły fenomenalne formacje stożkowe o niemalże idealnie gładkiej powierzchni. Paisaje Lunar znajdują się u podnóża grzbietu olbrzymiej kaldery Las Canadas na wysokości około 1900 m n.p.m. i dostać się do nich można tylko wędrując górskim szlakiem. My dotarliśmy do nich  szlakiem PR TF-72, który swój początek ma w miasteczku Vilaflor. Z tamtejszego placu przykościelnego Plaza Doctor Perez Caceres kierujemy się, zgodnie z wskazówkami, na obrzeża wioski i dalej przez lasy sosnowe prosto do celu (szlak jest bardzo dobrze oznakowany). Droga w obie strony ma dystans około 14 km, a jej przejście zajęło nam około pięciu godzin - wędrowaliśmy przy zmiennej deszczowo słonecznej pogodzie. Szlak PR TF-72 w pewnym momencie rozwidla się na dwie różne drogi, które tak naprawdę zataczają koło, obie drogi prowadzą do Księżycowych Skał - my zgodnie z radą (wakacjoner.info) wybraliśmy wspinaczkę lewą (nieco krótszą) a zejście prawą.

Widzieliśmy m.in. pomnik przyrody – sosnę Pino Padre (konkretna sosenka), gruzy dawnej wiejskiej posiadłości Casa Marrubial, wąwóz  Barranco Eris del Carnero ze śladami zastygłej rzeki magmowej.Szkoda, że zdjęcia nie oddają tej melodii zapachów, które nam na szlaku towarzyszyły... Fajna wycieczka :)

Źródło: www.wakacjoner.info

lunar
Mapa szlaku do Księżycowych Skał

Film: Wyprawa do Księżycowych Skał

SIAM PARK

Siam Park − największa w Europie atrakcja zaliczana do parków wodnych (a podono jedna z trzech największych na świecie), otwarta dla turystów w 2008 roku. Park wodny zlokalizowany jest na południu Teneryfy - z Las Americas i Los Cristianos kursuje tam bezpłatny autobus. Powierzchnia parku to 185000m² - obejmuje ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje nawiązujące swą stylistyką do architektury Tajlandii.
Atrakcje:

 • Mai Thai River - lenowie wijąca sie wśród tropikalnej roślinności rzeczka - wodospady, mostki i akwarium z rekinami to atrakcje, które możemy tam zobaczyć :)
 • Mekong Rapids – ogromna półotwarta rynna, przeznaczona do spływu (tzw. rafting) wielkim pontonem (do 4 osób) - nasza ulubiona :)
 • The Giant – dwie symetryczne zjeżdżalnie (rynna zamknięta) przeznaczone do zjazdu pontonem jedno lub dwuosobowym
 • The Tower of Power – gigantyczna wieża na szczycie której rozpoczynamy zjazd (6-7 sek.). Z impetem przelatujemy przez ogromne akwarium z rekinami i wpadamy do małego, płytkiego basenu - jest moc - Seba dał radę :)
 • Dragon – zjazd pontonem ( 4 osoby) w ogromnej zamkniętej rurze do leja nad którym góruje głowa smoka...
 • The Volcano – zjazd pontonem ( 4 osoby) w ogromnej zamkniętej rurze do wnętrza wulkanu skąd wypływamy do basenu...
 • Jungle Snake – system czterech przeplatających się zjeżdżalni półodkrytych, wijących się wśród tropikalnej dżungli
 • Naga Racer – sześć równolegle biegnących torów, które pokonuje się na specjalnie przeznaczonych do tego celu piankowych matach - od tego zaczęliśmy :)
 • Lost City – system zjeżdżalni, mostów, wodospadów, sikawek, ukrytych wodnych pułapek zamontowanych na kilku poziomach - dla najmłodszych :)
 • Siam Beach – ogromna, sztuczna plaża z żółtym piaskiem - niestety podczas naszego pobytu w remoncie :(
 • Kinnaree – zjeżdżalnia dla najbardziej potrzebujących adrenaliny - było ostro...
 • Sawasdee – najnowsza część parku przeznaczona dla najmłodszych
 • Leones Marinos – przy wejściu/wyjściu znajduje się ogromny basen z fokami, które bawiąc się ze sobą witają i żegnają wszystkich turystów - nas żegnały bo rano spały :) - więcej informacji na stronie www.siampark.net

Tylko Seba zaliczył wszystkie zjeżdżalnie z Tower of Power włącznie... to dla prawdziwych tygrysów!

Film: Siam Park - Teneryfa

PICO VIEJO

Pico Viejo to wulkan na Teneryfie z drugim co do wysokości szczytem na wyspie. Jego wysokośc wynosi 3135m n.p.m., a średnica wulkanicznego krateru wynosi 720 metrów. Jest on częścią masywu wulkanicznego Teide na terenie Parku Narodowego Teide, który uformował się około 200000 lat temu. Ostatna erupcja miała miejsce w 1798 roku. Pico Viejo był naszym celem na tym wyjeździe, niestety obfite opady śniegu powyżej 2000m spowodowały to, że drogi wjazdowe do Parku Narodowego Teide zostały zamknięte. Próbowaliśmy wjechac na górę w niedzielę, wówczas także olbrzymia ilość mieszkańców wyspy chciała zobaczyć śnieg - skończyło sie tym, że staliśmy w korku na wulkanie. Pico Viejo widzieliśmy tylko z dołu - może jeszcze kiedyś odwiedzimy Teneryfę :)


Pico Viejo widzieliśmy tylko z dołu...

LOS GIGANTOS I SAFARI Z WIELORYBAMI

Do Los Gigantes jezdziliśmy trzykrotnie, ale pogoda nie była sprzyjająca na rejs w poszukiwaniu wielorybów, któregoś razu wracając trafiliśmy na plantację bananów. Wreszcie - do trzech razy sztuka - ostatniego dnia naszego pobytu na wyspie udało się :) Przy pięknej pogodzie z widokiem na Teide i Pico Viejo popłynęliśmy. Udało nam sie zobaczyć zarówno wieloryby jak i delfiny :) Widzieliśmy także mała plażę w zatoce Masca - miejsce gdzie nie udało nam się dotrzeć dwa lata temu :) Rejs z Los Gigantes to koszt 15EU za osobę - jest zniżka dla dzieci poniżej lat dwunastu - a te całkiem małe płyną za darmo :)


Film: Rejs - wieloryby z Los Gigantes - Teneryfa

POLECANE ARTYKUŁY:

teneryfa2014

teneryfa2001