Facebook - polub nas!

Znajdź skrytkę!

Polecamy

Filmy

MajorkaKrótki wypad na Majorkę - celem wyprawy był głównie foczing (plażowanie), ale przy okazji udało się co nieco zobaczyć oprócz bazy w Magalluf - czyli zwiedzanie Palmy i wycieczka pociągiem do Soller.

 

MAJORKA 2014 - MAJOWY FOCZING

Przelot: Gdańsk - Londyn RYANAIR - 137,80 PLN (podróż z bagażem podręcznym)
Przelot: Londyn - Palma RYANAIR - 33,39 GBP (podróż z bagażem podręcznym)
Przelot: Palma - Eindhoven RYANAIR - 22,37 EUR (podróż z bagażem podręcznym)
Przelot: Eindhovenn - Gdańsk WIZZAIR - 24,99 EUR (podróż z bagażem podręcznym)
Noclegi: hotel Florida przez stronę Hotels.com  - 452 PLN (koszt pobytu - 4 noce HB)

* przy nieco dłuższym pobycie koszt przelotu byłby niższy ale czas nie pozwolił... 

Majorka 
MAGALLUF

Magalluf

Jeżeli szukacie ciszy i spokoju to unikajcie w Magaluf Carrer Punta Balena i jej okolic. Jest to jedna wielka imprezownia głównie dla obywateli Wielkiej Brytanii. Na ulicy rozciąga się niezliczona ilość barów, dyskotek i klubów do których naganiają pracujący tam młodzi ludzie. Ma to swoje zalety bo w ciągu dnia plaża jest pusta :) - nawet impezowicze muszą kiedyś odpocząć i jest całkiem spokojnie. Plaża jest przepiękna i czysta. W Magaluf znajduje się największa i prawdopodobnie najgłośniejsza dyskoteka w Europie- BCM. Mieści 4000 osób i zachęca w sezonie międzynarodowymi gwiazdami i DJ. Wstęp 25 EUR i wszystko free.

NASZ HOTEL   

Hotel był usytułowany na skale z pięknymi widokami na morze, plażę i małą wysepkę. Blisko do "rozrywkowej ulicy" ale hałas nie docierał do hotelu. Serwowano bardzo dobre i urozmaicone jedzenie. Przeraziła nas cena taxówki z lotniska do Magaluf - 40EUR, dlatego wybrałysmy autobus. Z lotniska często kursuje nr 1, która dowiezie Was w ciągu ok. 20min do Placa D'Espanya (3 EUR),trzeba udać się w lewo i po prawej stronie ujrzysz ruchome schody w dół, jest tam dworzec, mijasz po lewej dla pociagów, jedziesz w dół i masz szereg autobusów. Do Magaluf najszybciej dotrzesz nr 106 ok. 40min lub nr 104 ok. 60min. (3,15EUR)

PALMA

Dla wielu turystów Palma jest dużą niespodzianką - stylowa, wyrafinowana i intymna, a jednocześnie pełna życia. My skorzystałyśmy z trasy w przewodniku, żeby zobaczyć najciekawsze miejsca. Oczywiście najwieksze wrażnie robi wspaniała gotycka katedra - La Seu. Wykonana ze złocistego piaskowca wybija się całkowicie nad otoczeniem. Równie efektowna jest wewnątrz, aby dokładnie ją obejrzeć trzeba unikać niedziel, gdyż odprawiane są tam msze. Zobaczymy tam przepiękne witraże rozświetlające wnętrze i ten największy na świecie - o 12m średnicy wykonany z 1236 kawałków szkła. W poszukiwaniu najlepszego tapas dotarłyśmy do Placa La Llotja gdzie w małym, wąskim barze zjadłyśmy przepyszne bakłażany i wątróbkę i zdecydowanie to nie była jedynie przystawka!

 POCIĄGIEM DO SOLLER

Skorzystałyśmy też z wycieczki zabytkowym pociągiem z Palmy do Sóller. Pięć pociągów dziennie odjeżdźa z Placa d'Espanya w Palmie. Chętnych jest dużo dlatego trzeba być odpowiednio wczesnie, aby kupić bilet, który można wykorzystać na dowolny kurs. Pociągi mają 102 lata, ale rozwijają dużą prędkość. Zachwycają mahoniowym wnętrzem i mosiężnymi uchwytami. Po dojechaniu do  Sóller można przesiąść sie na tramwaj, który dociera do portu, jednak my pozostałyśmy w okolicach Placa Constitució napawając się atmosferą miasteczka.

INFO:
19,5 EU/os. - pociąg Palma-Sóller od IV-IX odjazdy 10.10/10.50/12.15/13.30/15.10/19.30 - podróż trwa 60 min.

9,5 EU/os. - tramwaj do portu w Soller - podróż trwa 30 min.

  

Film: Migawki z Majorki

POLECANE ARTYKUŁY:

Majorka 2019